zaročencaKer želi zaščititi ljubezen. Nihče ne more drugemu dati nobenega večjega daru kot samega sebe. »Ljubim te« pomeni za oba: »Želim samo tebe, želim te popolnoma in želim te za vedno!« Če je temu tako, potem »ljubim te« ni mogoče omejiti samo za določen čas ali na poskušnjo in tudi ne omejiti samo na telo. (KKC 2350, 2391)

Mnogi vzamejo predzakonske odnose kot nekaj samo po sebi umevnega. Vendar sta tu predpostavki, ki s pravo ljubeznijo nista združljivi: možnost odprave plodu in strah pred otrokom. Ker je ljubezen tako velika, tako sveta in tako edinstvena, Cerkev obvezuje mlade, da živijo čisto in se vzdržijo spolnih odnosov, dokler se ne poročijo.

YOUCAT – katekizem za mlade